Saç Botoksu Ya da Botoks Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçı onaran, besleyen, aynı zamanda saf keratin vererek saça hacim kazandıran saç botoksu ve saç bakımı uygulamasını yazdık.

Neden böyle bir bakıma ihtiyacınız var. Öncelikle nem ve saf keratin verdiği için iki ayda bir saç botoksu oldukça faydalıdır bunda bu bakıma ihtiyacınız var.

Yapılış şekli: Saç kuruyken saç botoksu keratin bakımı saça sürülür. sonra bir buhar makinesine alınırsınız. 15 dakika buhar makinesi işlemi sonrasında yıkama ve işlem bitiyor.

Saç Botoksu Saça Ne Yapar?

Saf keratin verilen saç botoksu işlemi saçı volümlendirmektedir. Volümlendirmek nedir bilmeyenler için not geçelim, saça yoğunluk kazandırmaktır. Tıp veya tıbbi terimlerde yoğunluk yerine kullanılır.

Saç botoksu denilince bilinen botoks işlemi ile karıştırılmasın bu işlemde saça zararsız şekilde uygulanabilen keratin saçınızın ya da saç tellerinizin dışında kaplama yaparak saçınızı koruyor. Saf keratin saç tellerinizi kaplayarak 2 ay boyunca zararlı etkilerden koruyor.

Saç botoksu saç düzleştirme değil, saçı yoğun göstermek ve korumak için yapılan özellikli bakımdır.

Salonda Saç Botoksu Ya Da Botoks Bakımı Ne Kadar Sürer?

Saç botoksu bakımı salonlarda yaklaşık 1,5-2 saat süren işlemlerle yapılır. Peki nasıl yapılır, saç kuruyken saç botoksu keratin bakımı saça sürülür. sonra bir buhar makinesine alınırsınız. 15 dakika buhar makinesi işlemi sonrasında yıkama ve işlem bitiyor.

Sonrasında pratik şekil vermeler salonda kuaförünüz tarafından uygulanabilir. Örnekle elle dalga yapmak olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir