Saç Botoksu Nedir, Nasıl Uygulanır?

Saç botoksunu merak ediyorsanız yazımıza kısaca göz gezdirmenizi önereceğiz.

Brezilya fönü, keratin bakımı derken güzelliğini ve bakımının önemini bilen kadınların hayatına yeni bir terim daha girdi: Saç Botoksu. Saç botoksu nedir: kısaca saça volüm yani yoğunluk kazandırmadır. Saç botoksu seti yani botok bakımına uyarlanmış keratin bakımı setleris sayesinde uygulanır.

Saç botoksunun diğer bakım türlerinden belirgin farkı en sağlıklısı olmasıdır. Brezilya fönü, keratin bakımı gibi uygulamalarında ki zararlı kimyasallar saç botoksunda kullanılmıyor. Zarar görmüş ve yıpranmış saçları havyar yağı, B5, E vitaminleri ve kolajen kompleksiyle onarmaya dayalı bu uygulama, saçı sakinleştirmeye, nemlendirmeye ve saça hacim vermeye yarıyor.

Saç botoksu da bir çeşit doldurma işlemidir

Saç botoksu bir çeşit saçı doldurma işlemdir temelinde protein ve amino asit gibi saçın ihtiyacı olan maddeleri saç tellerine yükler. Saç botoksu, keratin ve amino asit yüklemesi işlemini gören saç, eskisine oranla çok daha parlak, yumuşak ve canlı olur. Saç botoksu işlemi kıvırcık, dalgalı, düz fark etmeksizin her saç tipine uygulanabilir.

Evde Saç Botoksu

Saç botoksunu evde yapmak isteyenler için evde saç botoksu bakım setleri uygun fiyatları ile satılmaktadır. Evde saç botoksunu uygulamak için dikkat etmeniz gereken, özel bir şampuanla yıkamanız ve onarıcı serumu sürmeden önce saçlarınızı uygun şekilde kurutmanızdır. Fazla kurumasına izin vermeden ıslaklığını aldıktan sonra saç botoksu ürünlerini uygulama işlemini saçlarınıza iyice yedirerek yapmanız gerekiyor.

Saç Botoksu ve Sağlık

Saç botoksunun, kepek ve sedef gibi saç derisi hastalıklarına iyi geldiği düşünülüyor. Etkilerinin kanıtlanması zaman alacaktır ama dökülme konularında da etkili olduğu söylenmekte. Hamile olan kadınların bu işlemlerden uzak durması önemle belirtilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir